دکتر حسین امیری: کرمان در زمینه برق خودکفا خواهد شد


 

مطلبی که می خوانید، مربوط به گزارش خبری «آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند با حضور وزیر نیرو» به قلم نریمان جعفری می باشد که بخش هایی از آن در شماره 646 هفته نامه آینده ما به چاپ رسیده است:

 

کرمان در زمینه برق خودکفا خواهد شد

نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی با ابراز خرسندی از این اتفاق، گفت: امروز روز بسیار خوش یمنی است که اطمینان دارم تمامی خستگی به جا مانده از تلاش های شبانه روزی وزیر محترم، همکاران و تمامی دست اندرکاران با این ماحصل بزرگ رفع شده است.

حسین امیری با بیان اینکه نگرانی های زیادی پیرامون اختلالات احتمالی در برق کشور وجود داشته است خاطرنشان کرد: مردم ما دیدند که سال ها پیش، کشور آمریکا با آن عظمت در مساله برق دچار مشکل شد و در برهه ای از زمان برق آن کلا متوقف شد اما تلاش های شبانه روزی وزیر محترم در این زمان حساس، از وقوع چنین مشکلی در کشور جلوگیری کرد و حالا می توانیم با بهره بردای از این نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی، استان کرمان را از لحاظ مصرف برق خودکفا بکنیم.

 

احداث نیروگاه 400 مگاواتی به وسیله زغال سنگ

وی در ادامه از احداث یک نیروگاه دیگر در زرند خبر داد و گفت: نیروگاه 400 مگاواتی دیگری نیز توسط کارخانجات صنعتی شهرستان زرند در دست احداث می باشد که این نیروگاه با بهره گیری از محل گاز حاصل از تبدیل زغال سنگ به کک به تولید برق خواهد پرداخت.

رئیس مجمع نمایندگان استان کرمان همچنین با تقدیر از تلاش های بی وقفه استاندار کرمان تصریح کرد: به همت آقای رزم حسینی، تلاش های صورت گرفته در تمامی واحدها یک به یک درحال به ثمر نشستن است و در بخش های گردشگری و کشاورزی شاهد تحولات مثبتی هستیم.


مشکلات موجود در بحث آب آشامیدنی زرند نگران کننده است

وی با اشاره به بحران موجود آب در شهرستان زرند، به جلوگیری از کاشت نهال پسته خبر داد و افزود: با وجود اینکه در طی این سالیان، همیشه با خطر قحطی آب مواجه بوده ایم، با مدیریت خوبی که در سال های اخیر انجام شد توانستیم تا حد امکان مصرف غیر ضروری آب را مهار کنیم و اولین تولید کننده زعفران در استان با میزان تولید یک تن زعفران در سال لقب بگیریم.

 حسین امیری ادامه داد: زعفران به آب با مقدار پایینی نیاز دارد و با سرمایه گذاری در این بخش توانستیم از فاجعه قحطی آب جلوگیری کنیم اما باید گفت که در بحث آب آشامیدنی هنوز مشکلات فراوانی وجود دارد که نگرانی ما را دوچندان می کند.

 

برای خواندن جزییات بیشتر و آنچه که از زبان وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور و نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفته شد، روی عنوان های زیر کلیک کنید:

* آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند با حضور وزیر نیرو برگزار شد

*مهندس محسن طرزطلب: تراز تولید برق استان منفی نیست / دولت و مجلس باید در کاهش آلایندگی ها کمک حال ما باشند

*مهندس حمید چیت چیان: 1200 میلیارد سرمایه گذاری برای نیروگاه جدید زرند / فرمایش مدیرعامل کمی من را نگران کرد!

 

/تمام - گزارش از: نریمان جعفری /45.45.396 / تابستان 96

 

+ بخش هایی از این گزارش در شماره 646 هفته نامه آینده ما منتشر شده است.


مطالب مرتبط