محسن طرزطلب: تراز تولید برق استان کرمان منفی نیست


 

مطلبی که می خوانید، مربوط به گزارش خبری «آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند با حضور وزیر نیرو» به قلم نریمان جعفری می باشد که بخش هایی از آن در شماره 646 هفته نامه آینده ما به چاپ رسیده است:

 

تراز تولید برق استان منفی نیست

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور در آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند گفت: این نیروگاه به ظرفیت 480 مگاوات دارای دو واحد گاز و یک واحد بخار است که تمهیدات لازم برای انجام این کار از قبل پیش بینی شده و امیدواریم که در یک بازه 24 ماهه، نیروگاه سیکل ترکیبی زرند به بهره برداری برسد.

محسن طرزطلب با بیان اینکه تراز تولید برق استان کرمان منفی نخواهد بود، ابراز خرسندی کرد: 320 مگاوات ظرفیت جدید تولید است که تا آخر سال به ظرفیت موجود اضافه خواهد شود و با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته و با احتساب ظرفیت نیروگاه سیکل ترکیبی زرند بسیار خوشایندیم که تراز تولید برق استان منفی نیست و چه بسا در آینده تا حدودی مثبت هم بشود، البته مگر اینکه رشد اقتصادی استان دچار تغییر شود و سرمایه گذاری جدیدی صورت بگیرد.

 

دولت و مجلس باید در کاهش آلایندگی ها کمک حال ما باشند

وی خاطرنشان ساخت: وزارت نیرو، شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور و متولین عزیز باید در صرفه جویی مصرف سوخت سرمایه گذاری کنند، یعنی اگر سوخت ایرادی دارد برای اصلاح آن سرمایه گذاری شود و یا نیروگاه های جدید و با راندمان بالا به بهره برداری برسد.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی در ادامه خواستار شد: انتظار ما از دولت و مردم این است که در مساله صرفه جویی به ما کمک کنند چرا که شرکت ما به تنهایی نمی تواند متولی این سرمایه گذاری عظیم در سطح کشور باشد.

وی در پایان تصریح کرد: پیش از این و از محل سوخت صرفه جویی های لازم صورت گرفته است اما از محل کاهش آلایندگی ها این دولت و مجلس هستند که باید به ما کنند که بتوانیم این حرکت را به مقصد برسانیم، وگرنه بدون کمک این دو قوه در ابتدای امر هم خواهیم ماند!

برای خواندن جزییات بیشتر و آنچه که از زبان وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور و نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفته شد روی عنوان های زیر کلیک کنید:

* آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند با حضور وزیر نیرو برگزار شد

*دکتر حسین امیری: کرمان در زمینه برق خودکفا خواهد شد / احداث نیروگاه 400 مگاواتی با کمک زغال سنگ

*مهندس حمید چیت چیان: 1200 میلیارد سرمایه گذاری برای نیروگاه جدید زرند / فرمایش مدیرعامل کمی من را نگران کرد!

 

/تمام - گزارش از: نریمان جعفری /45.45.396 / تابستان 96

 

+ بخش هایی از این گزارش در شماره 646 هفته نامه آینده ما منتشر شده است.


مطالب مرتبط