ریمل رسوایی


نریمان دات آی آر / جانا زلیخا را گناهکار می دانستند بی آنکه چیزی از زیبایی یوسف دیده باشند! او را هوس باز می پنداشتند بی آنکه لحظه ای به چشمان یوسف خیره گشته باشند.

زلیخا را بی آبرو کردند و او شمع محفل زنان مصری شده بود. زلیخا رنج میخورد، آزار می دید وقتی که قضاوت های نا به جای اطرافیان به گوشش می رسید و بار سنگین حقارت نگاه های دیگران را تحمل میکرد.

سرانجام تصمیمی عجیب گرفت؛ همه ی زنان مصر را به مجلسی دعوت کرد، ترنجهای نرم همراه با چاقوهای تیز و برنده به آنها داد و بعد از یوسفش خواست که چند متری را در آن مجلس قدم بزند!

یوسف که آمد مجلس غرق خون شد، همه زنان از خود بی خود گشته و متوجه بریده شدن دستشان نشدند... و اینچنین هوس بازی تمام زنان مصر عیان گشت و آنها با نقشه ی زلیخا رسوا شدند! 

اما این بار من نقشه ای برای زنان این شهر دارم، آن هم در رویایی ترین شب زندگیمان؛ زنان این شهر را به مجلس عروسیمان دعوت میکنم تا حس و حسادت شان برملا شود.

در آن شب خبری از ترنج و چاقوهای برنده نخواهد بود... فقط از آنها میخواهم که کمی آرایش کنند (!) و بر دو چشم خود ریمل بزنند و سرانجام عشق خود را صدا خواهم زد تا در مجلس حاضر گشته و با من مقابل دیدگان حاضرین باله برقصد؛ آنوقت اشک های حسودان دیدن دارد، اشک هایی که نمی توانند آن را پنهان کنند چون ریمل چشمانشان آن ها را رسوا خواهد کرد.

/ تمام - به قلم: نریمان جعفری / 16.44.393 / تابستان 93

 

+ پی نوشت: باور بکن این پیوند برای خیلی ها گران تمام خواهد شد.

+ ضمیمه: باله چه نوع رقصی است؟!

باله (به فرانسوی: Ballet) نوعی رقص است. حرکات باله نیاز به حد بالایی از ورزیدگی بدن رقصنده دارد.

با وجود اصالت این هنر در فرهنگ ملل مختلف، ریشه باله را شاید بتوان در ایتالیای دوره رنسانس یافت. اما در فرانسه و روسیه بود که باله فرم و شکل امروزی را به خود گرفت. واژگان و نام حرکت‌ها در رقص باله به زبان فرانسه است. (برای خواندن این مطلب اینجا کلیک کنید)


مطالب مرتبط