روزه ی شکننده


نریمان دات آی آر / جاناروزه که باشم، هیچ چیز آن را نمیشکند حتی اگر در گندم بریان* باشم و کسل کننده ترین لحظات عمر خویش را سپری کنم!

آنوقت مرگ ناشی از تشنگی هم که بیخ گوشم باشد، روزه ام را نخواهم شکست و بر تمرین "صبر من" هیچ چیز چیره نخواهد گشت! آری... در رمضان ابلیس افسرده تر از همیشه چهره ای مغموم به خود میگیرد.

اما این معادلات تمامشان بهم میخورد اگر تو در کنار من باشی! آن وقت در بهترین جای دنیا و در بهترین شرایط هم که روزه دار باشم... نمیتوانم از چشیدن طعم لبانت دریغ کنم. آری... تو که باشی روزه در زندگی ام معنایی نخواهد داشت و من کافر به هر چه که هست می شوم.

از امروز به دنبال مرجع تقلیدی خواهم گشت که خوردن لبان دیوانه کننده ات در رمضان را (تنها برای من) منع نکرده باشد و این روزه شکننده نباشد!

/ تمام - به قلم: نریمان جعفری / 16.44.393 / تابستان 93

 

+ ضمیمه : گندم بریان چیست؟

گندم‌بریان یا ریگ‌سوخته مجتمع تپه هایی است پوشیده از گدازه‌های آتشفشانی به مساحت ۴۸۰ کیلومتر مربع که در ۸۰ کیلومتری شمال شهر شهداد در کویر لوت در استان کرمان قرار دارد.[۱]این منطقه در شرق رودخانه شور قرار دارد و به دلیل گرمای بسیار زیاد هوا حیاتی در آن وجود ندارد... (برای خواندن کامل این مطلب اینجا کلیک کنید)


مطالب مرتبط