نیاز مبرم زرند به کشتارگاهی مدرن و ایده آل

 

در مراسم بهره برداری از اتاق پیش سرد و بهسازی جدید کشتارگاه زرند مطرح شد؛

نیاز مبرم زرند به کشتارگاهی مدرن و ایده آل

 

نریمان جعفری - آینده ما: بیماری تب کریمه کنگو یک بیماری حاد تب ‌دار و خونریزی دهنده است که از طریق گزش کنه، تماس با خون یا ترشحات و یا لاشه دام آلوده به انسان منتقل می شود. این بیماری که تا خردادماه سال جاری 28 ایرانی را به خود مبتلا و چند تن از آن ها را به کام مرگ فرستاد، آژیر خطر عدم رعایت بهداشت را برای کلیه چوپانان، قصابان، دامداران و کارگران کشتارگاه های دام به صدا درآورد تا با اهمیت دادن به نکات بهداشتی، از افزایش قربانیان تب کریمه کنگو در سطح کشور جلوگیری نمایند.

در همین راستا و به منظور جلوگیری از شایع شدن این بیماری خطرناک و کشنده، مدیر کل دفتر نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی سازمان دامپزشکی کشور با ارائه یک راهکار مهم به کسانی که با دام سروکار دارند، توصیه کرد تا با نگهداری انواع گوشت دام ذبح شده به مدت 24 ساعت در دمای 4-0 درجه قبل از مصرف، برای از بین بردن این بیماری در دام های ذبح شده قدم بردارند.

در همین بحبوحه بود که نیاز کشتارگاه زرند به داشتن اتاق پیش سرد بیش از پیش احساس شد و حال با تلاش و همت شهرداری و با مشارکت اتحادیه صنف قصابان، در کشتارگاه قدیمی زرند که نزدیک به 4 دهه از ساخت آن می گذرد و خود نیز نیاز به بازسازی دارد، اتاق پیش سرد راه اندازی و با حضور نماینده شهرستان‌های زرند و کوهبنان در مجلس، مدیر کل دامپزشکی استان کرمان، فرماندار، شهردار و جمعی از مسئولین شهرستان زرند به بهره‌ برداری رسید. شرح کامل این مراسم را در ادامه می خوانید.

 

برای خواندن جزییات بیشتر و آنچه که از زبان مدیرکل اداره دامپزشکی استان کرمان، شهردار زرند و نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی، در این مراسم نقل شد، روی عناوین زیر کلیک کنید:

 
/تمام - به قلم: نریمان جعفری /45.45.396 / تابستان 96

 

+ بخش هایی از این گزارش در شماره 646 هفته نامه آینده ما منتشر شده است.


مطالب مرتبط