وزیر نیرو: فرمایش مهندس طرزطلب کمی من را نگران کرد!


 

مطلبی که می خوانید، مربوط به گزارش خبری «آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند با حضور وزیر نیرو» به قلم نریمان جعفری می باشد که بخش هایی از آن در شماره 646 هفته نامه آینده ما به چاپ رسیده است:


افتتاح بزرگترین نیروگاه خورشیدی کشور با سرمایه گذار خارجی

وزیر نیرو در این مراسم با اعلام اینکه طی سفر خود به کرمان پروژه های خوبی به بهره برداری رسیده است، اظهار کرد: افتتاح نیروگاه بیست مگاواتی خورشیدی در ماهان که بزرگترین نیروگاه خورشیدی در سطح کشور محسوب می شود، یکی از مهم ترین اقداماتی بود که با سرمایه گذاری خارجی صورت گرفت.

حمید چیت چیان در ادامه به تشریح پروژه های افتتاح شده در استان پرداخت و افزود: دو پست 400 کیلو ولت در ارگ بم و بهرمان افتتاح شده و خواهد شد، علاوه بر آن پست 132 کیلو ولت کرمان در جهادآباد است که به بهره برداری رسیده و همچنین در شهرستان کهنوج، شبکه جمع آوری فاضلاب و تصفیه خانه فاضلاب به مرحله بهره برداری درآمده که امیدواریم مایه خیر و برکت برای مردم عزیز استان کرمان باشد.

وی مجموع سرمایه گذاری در نظرگرفته برای این طرح ها را حدود 240 میلیارد عنوان کرد و گفت: دویست و هفتاد میلیارد تومان نیز مجموع سرمایه گذاری پروژه هایی است که به بهره برداری رسیده و علاوه بر آن شاهد آغاز پروژه های دیگری از قبیل پروژه حاضر که احداث یک نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی می باشد و افزوده بر آن، یک نیروگاه صد مگاواتی خورشیدی و همچنین دو پست 400 کیلو ولتی نیز برای توسعه استان کلنگ زنی خواهند شد.

 

زرند میزبان بزرگترین پروژه وزارت نیرو / 1200 میلیارد سرمایه گذاری برای نیروگاه جدید

چیت چیان ضمن قدردانی از تمامی تلاشگران این عرصه اظهار داشت: پروژه حاضر بزرگترین پروژه در حال اجرا می باشد که به 1200 میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز دارد.

وی با تقدیر از آقایان طرزطلب و حاجی زاده خواستار سرعت بخشیدن به روند اجرایی این پروژه شد و با نام بردن از علیرضا رزم حسینی؛ استاندار کرمان را مدیری ابداع گر و نوآور در توسعه دانست و خاطرنشان کرد: بر خود لازم می دانم تا از دکتر امیری به واسطه تلاش های بی وقفه در راه توسعه و آبادانی این شهرستان تشکر جداگانه ای داشته باشم و بگویم نماینده محترم این شهرستان غیر از فعالیتی که برای پیشرفت شهرستان خود مثل تمام نمایندگان محترم دیگر می کند، نقش ویژه ای در حمایت از صنعت برق در مجلس شورای اسلامی دارد و اگر بنده این موضوع را بیان نکنم حق ناشناسی کرده ام.

وزیر نیرو، حسین امیری را در صف مقدم حمایت از تمام مسائل مربوط به صنعت برق دانست و تصریح کرد: خوشبختانه میان وزارت نیرو و مجلس شورای اسلامی رابطه بسیار خوبی برقرار بوده و شهادت می دهم که در اکثر موارد و هرگاه که وزارت نیرو برای تنشیت کارها به مجلس مراجعه کرده؛ از همکاری های مثبت، ارزشمند و اثربخش نمایندگان محترم برخوردار بوده است.

 

فرمایش مدیرعامل کمی من را نگران کرد!

وی همچنین در واکنش به وعده مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور در خصوص اینکه نیروگاه زرند تا 24 ماه آینده آغاز به کار خواهد کرد گفت: این فرمایش شما که گفتید 24 ماه، من را نگران کرد و حقیقتا انتظار بنده این است که نیروگاه سیکل ترکیبی زرند ظرف مدت 18 ماه به بهره برداری برسد؛ البته با توجه به شناختی که از آقای طرزطلب دارم ایشان حتی زودتر از 18 ماه این پروژه را به نتیجه می رسانند انشاا... .

 

برای خواندن جزییات بیشتر و آنچه که از زبان وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی کشور و نماینده مردم شهرستان های زرند و کوهبنان در مجلس شورای اسلامی گفته شد، روی عنوان های زیر کلیک کنید:

* آیین آغاز عملیات اجرایی نیروگاه سیکل ترکیبی زرند با حضور وزیر نیرو برگزار شد

*مهندس محسن طرزطلب: تراز تولید برق استان منفی نیست / دولت و مجلس باید در کاهش آلایندگی ها کمک حال ما باشند

*دکتر حسین امیری: کرمان در زمینه برق خودکفا خواهد شد / احداث نیروگاه 400 مگاواتی با کمک زغال سنگ

 

/تمام - گزارش از: نریمان جعفری /45.45.396 / تابستان 96

 

+ بخش هایی از این گزارش در شماره 646 هفته نامه آینده ما منتشر شده است.


مطالب مرتبط